המסע הקסום שלנו למרוקו

מסע תיאטרון יפו למרוקו בספטמבר 2022 הוכתר בהצלחה גדולה. נסענו עם 3 הצגות מבית היוצר של התיאטרון:

1. אום כולת׳ום בכיכובה של גלית גיאת מאת עדן אוליאל ויגאל עזרתי. ההצגה רצה ברציפות כבר 8 שנים והספיקה להציג בכל רחבי הארץ, בהולנד, צרפת ועכשיו גם במרוקו, כאן התקבלנו באהבה גדולה ובמחיאות כפיים סוערות!

2. פאריד אל אטרש בכיכובו של זיו יחזקאל בבימויו של יגאל עזרתי – מופע הזמר זיו יחזקאל בליווי התזמורת המקומית עימה ערכנו 2 חזרות בלבד, עם הקאסט המופלא של ההצגה פאריד אל אטרש, ריתק את הקהל ואת תקשורת המקומית. החשיפה הייתה כה גדולה עד שבטיול בשוק, עוברי אורח קראו לעברו של זיו קריאת עידוד.

3. פאפעג׳ינה מאת חנה וזאנה גרונוואלד ובביצוע מרגש של אנסמבל הפרחות שהסתיים בתרועה גדולה כאשר הקהל עלה על הבמה והשתתף בסעודה שסיימה את ההצגה. מחיאות כפיים הדהדו בקצב צלילי הקסטנייטות המרוקאיות, הנשמעות בכיכר ג׳מעה אל פנה, בעיר המטורפת מרקש. וההצלחה הגדולה הייתה שבסיוע עינת לוי הפועלת במרוקו הבאנו ערב ערב לאולם, קבוצה של צעירים מוסלמים מה"מלאח", חלק מארגון מימונה המוסלמי, שלקח על עצמו לספר את סיפור יהודי מרוקו בכלל ויהודי רבאט בפרט וזוהי היתה להם הפעם הראשונה בה הגיעו לתיאטרון והתקבלו בו בברכה.

המסע המוצלח התאפשר בזכות התמיכה של המשרד לשיתוף פעולה אזורי ושגרירות ישראל במרוקו.
בערב הפתיחה התקבלנו במחיאות כפיים סוערות באולם מוחמד החמישי ברבאט, ולפני ההצגה נאמו נציגי ממשלת מרוקו, נציג שגרירות ישראל ופרופ' יוסי יונה שהקריא את ברכת עיסאווי פרייג', השר לשיתוף פעולה אזורי.

התקשורת צבאה על דלתות התיאטרון כבר ביום החזרות עם התזמורת המקומית להצגה פאריד אל אטרש ובכל ערב זכינו לכיסוי תקשורתי נרחב אותו דבררנו גם לארץ מדי יום, ועודד מזרחי, מי שאמון על היח״צ בתיאטרון ותיעל את כל המידע לטובת כיסוי נרחב נוסף של התקשורת הישראלית בארץ.

סך הכל צפו בהצגות כ 3,000 איש והחשיפה בתקשורת היתה אף רחבה וגדולה מכך, עד כדי כך שאנשים זיהו אותנו ברחוב החמיאו ושמחו מאוד בהגעתנו.

לסיכום: המסע היה מוצלח, הכיסוי התקשורתי בישראל ובמרוקו, שמו את תיאטרון יפו עם הביקור ההיסטורי על המפה, עם הרבה אהבה וכבוד, והביא לפתחינו הזדמנות לשת״פ נרחב יותר עם תיאטרון צעיר ונמרצת המעוניין לקיים עימנו קו פרודוקציה במרוקו, בשילוב שחקנים ומוזיקאים מרוקאים ויש דיאלוג נוסף לגבי הפקה נוספת ועלינו לנסות ולנצל במה זו לטובת התיאטרון.

בנוסף, בימים אלה אנו  מוזמנים לפסטיבל תיאטרון באגאדיר, ומשם נמשיך לרקוח אפשרויות נוספות לשת״פ רחב יותר.

להלן רק חלק קטן מהכיסוי התקשורתי במרוקו – יש עוד הרבה מאוד שכן דאגנו להזין את התקשורת מקומית כל ערב לאחר ההצגות: אום כולת׳ום, אום כולת׳ום, אום כולת׳ום, פריד – חזרות, פריד – הופעה, פריד, פריד חזרות, פריד – חזרות, פאפעג׳ינה, פאפעג׳ינה, ראיון עם חנה וזאנה גרונוואלד