אלף לילה ולילה

מבחר מ"סיפורי אלף לילה ולילה". להקה מעורבת של 6 שחקנים, בתיאטרון סיפור, תיאטרון פיסי ומוסיקה המשלבת מוטיבים ערביים ומערביים. השחקנים ינגנו במבחר כלים, ידברו בעברית וישירו בערבית. הסיפורים אותם מספרת שחרזאד במשך אלף ואחד לילות כדי להציל את ראשה ואת נערות הממלכה, מוליכים את המלך הכועס והפגוע ואת הקהל במסע הרפתקאות דמיוניות. מסע הכרה באופי ובחולשות האנושיות, מסע המסתיים בהשלמה ובפיוס.

במאה החמש עשרה קובצה בעיר אלכסנדריה שבמצריים סדרת סיפורים שנכתבו בערבית ונאספו יחדיו. מקורם של הסיפורים בפרס, הודו, סין ובעמי ערב השונים. הסיפורים נאספו במשך מאות שנים והמוקדמים ביניהם נכתבו במאה השמינית והתשיעית. מספרים על אלכסנדר הגדול שסבל מנדודי שינה והיה מזמין אליו אנשים שנקראו "מספרי סיפורים בלילה" כדי לספר לו את הסיפורים הללו.
המילה "אלף" בשירה ובמיתוסים מייצגת את האינסוף, והתוספת "ועוד אחד" נותנת לאינסוף יופי לירי. סיפורי אלף לילה ולילה הפכו למיתוס בפני עצמו. הם השפיעו על סיפורים שנכתבו מאוחר יותר בתרבויות אחרות וגלגולים שלהם מופיעים בסיפורים אנגליים, צרפתיים ועד לסיפורים חסידיים.
"…נקמה היא כמו צמח מטפס, קטלני. אם הוא טומן את במחשבותיך, הוא לא יפסיק עד אשר יחנוק את ליבך וירעיל את נשמתך. כדי להיות חופשי, עליך לסלוח!…"

בימוי: נורמן עיסא

משך ההצגה – כ 60 דקות​

בימוי: נורמן עיסא
שחקנים: שנטל כהן, אוולין קצ'ולין, עדן שושני, רחלי פנחס, אבי גולומב, כפיר ליבנה- עמרם, אייל סלמה
תרגום: גבי אלדור
עיבוד: יגאל עזרתי
מוסיקה: עלא אבו עמארה, חן צימבליסטה
עיצוב במה: אורי און
עיצוב תלבושות: אופיר חזן
כוריאוגרפיה: פריאל חשיבון
תאורה: זיו וולושין

"…בהצגה נפרש לעינינו מארג של תיאטרון רב דמיון שנעשה באמצעות תנועה וצליל… הישג תיאטרוני של המעצבים והמוסיקאים ובעיקר של הבמאי נורמן עיסא…" מיכאל הנדלזלץ – הארץ
…" אלף לילה ולילה – מסע של סיפור ופיוט… תיאטרון סיפור, תנועה ומוזיקה במיטבו… מלאכת הבימוי הופקדה בידיו ובדמיונו היצירתי של נורמן עיסא שלש את החומרים, ואפה את משחק הלהקה בטמפרטורה המדויקת… אלף לילה ולילה היא ההצגה העכשווית שתרצו ללכת אליה בימים של התעוררות האביב…" צבי גורן – אתר הבמה