אנסמבל ג'מאעה

תיאטרון יפו יוצא מהבית האהוב אל הרחוב הנושם בכדי להחזיר נשימה של יצירה ואחווה בין התיאטרון לרחוב. בעקבות שנתיים של קורונה ומצב חברתי לא פשוט התיאטרון לוקח על עצמו להנגיש להצחיק ולרגש את הרחוב הקרוב והרחוק.
התיאטרון בנה קבוצה של שחקנים ויוצרים, ערבים ויהודים, שיצאו לספר סיפורים בשפת תיאטרון הרחוב, בערבית ובעברית, במרחבים של יפו / יפאא. קבוצת החוץ, מקיימת שורה של פעילויות תחת כיפת השמים, ובחצרות של מוסדות ובתים, ואף אירועי תיאטרון ומוסיקה בין כותליהם של בתים. בשפת הדרמה והקומדיה יונגשו תכנים בשתי השפות, לילדים ולמבוגרים, שיעסקו בהוויה המורכבת והמשותפת של בניה של יפו/יאפא.

סיפורה של כיפה אדומה הידוע מגולם על ידי אנסמבל ג'מאעה, שיוצרים עולם של דמיון עם שפת הגוף והרחוב…הסיפור המוכר הופך להיות סיפור חי כאשר כל אחד מהשחקנים והשחקניות בעברית ערבית ושפת הליצנות מגלמים את כל אחת מהדמויות, אלא ש… הגרסה העברית שונה מהגרסה הערבית…
מה שמוביל לקומדיית טעויות משעשעת
מי תהיה כיפה אדומה?
מי תהיה הסבתא?
מי יהיה הזאב הרשע?
הצגה תוססת וחיה על פי חוקי הרחוב

עברית, ערבית ושפת הליצנות​
משך ההצגה – כ 45 דקות​

ينطلق مسرح يافا من مقره الدائم إلى الشارع اليافي الخلاب لآنعاش اواصر الرباط والابداع بين المسرح والشارع. بعد المعاناة على مدار عامين بسبب الكورونا , والمعاناة المستديمة بسبب الوضع الاجتماعي والسياسي المستعصي الذي نمر به, يتكفل المسرح بايعاد الفرح والابتسامة إلى الاحياء القريبة والبعيدة وجعل الاثارة الابداعية في متناول الجميع. من اجل ذلك اسس المسرح مجموعة من الممثلين والمبدعين من العرب واليهود وانطلقوا لرواية القصص بلغة "مسرح الشارع" باللغتين العربية والعبرية في ساحات البيوت اليافية / يافا.
ستقيم المجموعة سلسلة من العروض في الهواء الطلق ، في ساحات المؤسسات والمنازل ، بين جدران المنازل. بلغة درامية وكوميديا ، الفحوى متاحًا باللغتين , للأطفال والكبار والذي سيتعامل مع الوجود المعقد والمشترك لأبناء يافا / يافا.

חברי הקבוצה: יהונתן בסון, לואיס דניאל, דני הרציאנו, דימה תאיה,
סובחי חוסרי, עביר לאוין, בן ילין, מיקה נדל

מנחים: סיני פתר וגבי כהן
במאי: גבי כהן
עיצוב: יסמין וולק
ע. במאי: נגה גל

أعضاء المجموعة: يوناثان بيسون ، لويس دانيال ، داني هيرسيانو ، ديما طايع ، صبحي حصري ، عبير لاون ، بن يلين ، ميكا نادل.
الوسطاء: سيناء بيتر وجابي كوهين
المخرج: جابي كوهين
التصميم: ياسمين فولك
المخرج: نوجا جال
عربي عبري ولغة المهرجين