משאלות

15-06-2024

|

מוצ״ש

|

20:30

מופע לרגל אלבומם החדש של מרים טוקאן ועידן טולדנו

האלבום מתעד את המסע של מרים ועידן החל מרגע פגישתם בשנת 2006, דרך העבודה עם האנסמבל הרב תרבותי קווארטטוקאן שהקימו בשנת 2012, וכלה בחומרים חדשים ומקוריים מהתקופה האחרונה – כולם פרי עיטם. האלבום מאגד בתוכו משאלות, תקוות ותפילות מתוך האמונה המשותפת של שניהם בכוחה של המוסיקה להביא לשינוי חברתי.

באלבום שירים מקוריים שיצרו השניים פרי עבודה משותפת מזה שני עשורים, בשיתוף פעולה עם אמנים רבים, ביניהם: אהובה עוזרי, סמי מיכאל, נעים עריידי ועוד. בשיר הנושא "משאלות" שנכתב ע"י המשוררת אסתר ראב מתארחת הזמרת והמלחינה אלינוער מואב ששיתפה פעולה עם מרים ועידן ואשר הלכה לעולמה בשנת 2017.

באמצעים טכנולוגיים מתקדמים, ובהפקה המוסיקלית של עידן, קולה של מואב משולב בשיר ומקיים מעין דואט מצמרר בעברית וערבית עם מרים: "אֲנִי רוֹצָה עֵצִים יָפִים – וְלֹא מִלְחָמוֹת! וּכְתֹנֶת-פַּסִּים וְלֹא מַדֵּי-צָבָא לְכָל יַקִּירַי; אֲנִי רוֹצָה גֶּשֶׁם וּתְלָמִים מוֹרִיקִים; וּבָתִּים מְלֵאִים תִּינוֹקוֹת;…"

בין השירים באלבום גם שירים שכתבו הצמד לסרט של הבמאית ג'וי סלע שיצא השנה בארה"ב ועוסק ביחסי יהודים וערבים במזרח התיכון, וכן שירים מקוריים העוסקים בנושאים חברתיים שונים – זכויות האשה והילד, מניעת אלימות בחברה ועוד.

צלם: רפאל מולינה

אורך המופע: כ 75 דקות​

לוּ - השקת הספר
טופס הרשמה, ללא עלות